Co oferujemy w tym zakresie:

GŁADŹ I MALOWANIE

Gładzie (tynki cienkowarstwowe) są nakładane maszynowo na tynk cementowo.-wapienny oraz stropy typu „filigran“. Wypełniają wszelkie niedoskonałości i szczeliny powstałe po tynkowaniu. Po nałożeniu całość podlega wygładzeniu, aż do uzyskania idealnej struktury ściany. Są one warstwą wykończeniową, która ma za zadanie ochronić warstwy wewnętrzne przed czynnikami atmosferycznymi i uszkodzeniem. Dodatkowo pełnią funkcję dekoracyjną, nadając elewacji oczekiwany wygląd, strukturę i kolor.
 

Rodzaje tynków cienkowarstwowych:


Tynki mineralne – są odporne na wpływy atmosferyczne i wodę. Charakteryzują się również dobrą paroprzepuszczalnością. Stosowane są na tradycyjnych podkładach tynkarskich i w systemach BSO z użycie wełny mineralnej. Mogą być również wykorzystywane jako zewnętrzna warstwa tynków tradycyjnych. Są bardzo trwałe na terenach o niewielkim zanieczyszczeniu powietrza.

Tynki akrylowe (żywiczne) – Odporne na czynniki atmosferyczne, mają jednak niską paroprzepuszczalność. Stosowane są na surowych ścianach i w systemach BSO opartych na styropianie. Trudność w odnawianiu polega na tym, że konieczne jest pomalowanie bądź otynkowanie ponownie całych ścian – fragmenty zawsze się będą różnić od oryginału. Występują w wielu kolorach, zatem nie trzeba ich malować farbami elewacyjnymi, aby uzyskać zadowalający efekt wizualny.

Tynki silikonowe – Charakteryzują się elastycznością i odpornością na wpływy atmosferyczne. Mają również wysoką paroprzepuszczalność. Nie płowieją, najdłużej zachowują pierwotną barwę.

Tynki silikatowe – Posiadają właściwości podobne do silikonowych są jednak mniej elastyczne i znacznie tańsze. Dostępne zazwyczaj w pastelowych kolorach. Stosuje się je w systemach ocieplenia metodą lekką mokrą. Z powodzeniem mogą być używane do wykańczania elewacji nawet w miejscach charakteryzujących się dużym zanieczyszczeniem powietrza.

Malowanie natryskowe agregatem – dzięki malowaniu natryskowemu, mogą Państwo oszczędzić czas i pieniądze, nie tracąc na estetyce pomalowanych ścian! Malowanie natryskowe agregatem malarskim, wykonujemy dla deweloperów jak i dla klientów indywidualnych, chcących podkreślić właściwość dobrego wykonania prac tynkarskich. Po pierwszym malowaniu – gruntowaniu, wykonuje się wszelkie poprawki, które pokryte druga warstwą farby pozostawiają powierzchnie gotowe do eksploatacji obiektu, jak również stanowią doskonałą warstwę podkładową do ewentualnego przemalowania w dowolnych kolorach.